Informacje i ogłoszenia

KOCOWIE po mieczu i po kądzieli….

W naszym archiwum znajdziecie nowy pomysł do poszukiwania swoich przodków, zajrzyjcie tam, aby się wszystkiego dowiedzieć i zacznijcie przeglądać stare fotografie w swoich szufladach . Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tą akcje dokumentowania naszej historii Rodu Koców.

05.05.2024

*****

Pragniemy poinformować, że w archiwum została zamieszczona ciekawa wystawa koni z naszych zborów starych fotografii, prosimy o zajrzenie na tę stronę jak również, przejrzenie jeszcze swoich zdjęć, może tam są konie Koców i przesłanie ich na adres archiwum.


DRODZY KREWNI,

Polecamy odwiedzenie strony: https://kocowie.pl/, na której znajdziesz różne ciekawe historie o Kocach, jak również odniesienie do strony zjazdkocow.pl


DRODZY KREWNI,

Kolejne już trzecie spotkanie za nami, dziękujemy wszystkim za udział w tym niezwykłym przeżyciu wspólnoty więzów krwi.

Cieszymy się z niezwykłych przeżyć, które były naszym udziałem w stadninie koni w Janowie Podlaskim, szczególne podziękowania ślemy dla Pani Gabrysi Kwiatkowskiej naszej przewodniczki, która dzieląc się niebywałą wiedzą i pasją do koni ukazała nam historię i piękno tej stadniny w Janowie Podlaskim.

Przeżycia niezapomnianej przygody na spływie kajakowym.

Doświadczenia niezwykłych doznań duchowych w bezpośrednim kontakcie z gotycką chrzcielnicą świadkiem naszych dziejów.

Radością napawa nawiązany kontakt z rodziną Koców spod Lwowa, myślimy, że w przyszłości radośniej będziemy się cieszyć swoją obecnością.

Dziękujemy prof. Hubertowi Łaszkiewiczowi i Krzysztofowi Kocowi za prezentacje wykładów pierwszy o historii gotyckiej chrzcielnicy, drugi o gałęzi Koców( Książków) Tekst Krzysztofa Koca z prezentacji znajduje się już w archiwum KOCÓW, proszę tam zajrzeć.

Wielkie podziękowania dla p. Gabysi Kwiatkowskiej i jej koleżanek, za pomoc przy nazwaniu wszystkich koni w kronice, tą drogą ślemy wielkie ukłony.

Dziękujemy TELEWIZJI NIEPOKALANÓW, za transmisję Eucharystii w POBIKRACH i obecność w dalszych punktach programu.

Telewizja Niepokalanów w krótkim reportażu pokaże groby Koców w całej Polsce i na świecie. Prośba , abyście w dalszym ciągu przesyłali zdjęcia grobów swoich bliskich na adres niepokalanow.tv@gmail.com z podpisem na jakim cmentarzu dany grób się znajduje. Na zjedzie Koców było już ponad 650 zdjęć. Docelowo ma powstać mapa grobów Koców w całej Polsce.

Przedstawiamy Wam projekty koszulek zjazdowo herbowych z możliwością ich zamówienia hurtowo, chociaż w głosowaniu na zjeździe wygrała koszulka z herbem Dąbrowa, byli również tacy, którzy mówili o innych projektach, damy również szansę tym którzy na zjeździe nie byli.

Prosimy swoje zainteresowanie przedstawić pisemnie w kontakcie z nami, która koszulka Was interesuje przy zamawianiu grupowym, później podamy szczegóły tego zamówienia.

04.09.2023


KOCHANI,

Mija trzeci rok, od naszego pierwszego spotkania, wiele się od tego czasu zmieniło. Przeżyliśmy wiele jako naród niespodziewanych zwrotów akcji: pandemia, wojna na Ukrainie… Wielu bliskich nie ma już pośród nas, ale radosne jest to, że mamy narodziny nowych Koców, którzy przyszli na świat w tym czasie. Brawo Rafał, bardzo się cieszymy z narodzin syna Leona, witamy również małego Jasia syna Michała, ród Koców nie zaginie i tak przeplata się życie z śmiercią… tworząc naszą otwartą księgę wspólnej historii.

Drzewa zamieszczone na zdjęciach wyżej już na zawsze świadczyć będą o naszym tu i teraz, nawet jak nas nie będzie… Udokumentowana obecność na zdjęciach z II zjazdu rodu Koców h. Dąbrowa trzech pokoleń Koców daje nadzieję, że jeszcze długo będziemy mogli się spotykać… czego Wam i sobie, z całego serca życzymy!!!

Trzy pokolenia Koców./przydomek Smagowie/ Dziadek, syn i wnuk na II zjeździe rodu Koców 2021.

25.07.2022


Informacja o nowej zakładce na stronie Koców.


Miło nam jest poinformować, że na stronie zjazdu Koców powstała nowa zakładka Aktywni MY, zachęcamy do zaglądania tam szczególnie ludzi młodych, ale nie tylko… wszystkich tych którzy się młodo czują…

12.04.2021.


Informacja o powstałym przewodniku po genealogii;

Z przyjemnością ogłaszany, że opracowaliśmy tzw; przewodnik możności szukania w archiwach swoich korzeni, dlatego na stronie Archiwum Koców , znajdziecie Państwo podstawowe informacje ,gdzie i w jakich archiwach należy zacząć szukać swoich przodków.

Zachęcamy gorąco tych wszystkich początkujących i szukających swoich gałęzi Koców, do skorzystania z tych podpowiedzi. Wszystkich doświadczonych w tej dziedzinie, zachęcamy do podzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem…..

15.02.2022.


Pałac w Korczewie,


Informacja o promocji książki.

Miło jest nam poinformować, że 30.10.2021r o godz. 17.00. w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Węgrowie, Rynek Mariacki 11 odbędzie się promocja książki: Atlas historyczny Polski, województwa Podlaskiego w drugiej połowie XVI w. Współredaktorem tej publikacji jest nasz prelegent z lipcowego zjazdu Koców Michał Gochna z Instytutu Historii PAN . Zapraszamy wszystkich chętnych na promocje tej publikacji, książki będzie można nabyć w promocyjnej cenie.


Informacja dla rodziny płk. Adama Koca.

Bardzo prosimy o kontakt rodzinę, może tu zajrzą, albo aby ktoś przekazał tę informację dla rodziny Koców z województwa lubelskiego, która była w sierpniu br. w Kaszteliku koło Siemiatycz i chciała nawiązać z nami kontakt, aby to uczyniła przez stronę kontaktu zjazdu albo na telefon podany przez p. Jurka.

11.10.2021


Ród Koców witajcie,ważne

Pragniemy poinformować wszystkich zainteresowanych, że przy zjeździe Koców powstała nowa zakładka Archiwum Koców i odtąd wszystkie informacje dotyczące historii rodu Koców, zbierania dokumentów itp. będą się ukazywały na tej właśnie stronie. Wszystkie pytania i materiały, dokumenty zebrane w naszych domach, archiwach należy przesyłać na adres; archiwumkocow@gmail.com do czego serdecznie zachęcamy i zapraszamy do odwiedzania tej strony, gdzie na bieżąco będziemy informować o toczących się pracach na temat dokumentów, materiałów zbieranych do dziejów rodu Koców.

30.09.2021


Drodzy kuzyni i krewni,

Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana to stare powiedzenie, które dobrze oddaje atmosferę naszego lipcowego zjazdu, podziękowania dla tych wszystkich którzy zaryzykowali nie bali się pandemii wzięli udział w tym zjeździe, radość i bezpośrednie spotkania wprowadziły nas w euforię, bogactwo wydarzeń przedstawiają zdjęcia w kronice . Tych którzy nie mogli wziąć udziału w tym spotkaniu, albo nie chcieli zachęcamy do obejrzenia zdjęć i wyrażenia żalu, że z nami nie byli.

Miło jest nam poinformować, że zdjęcia z II zjazdu Koców , znajdują się w w kronice II zjazdu Koców, zachęcamy wszystkich do oglądania kroniki i przekazania tej informacji swoim znajomym. Serdeczne podziękowania wszystkim autorom zdjęć.

Zachęcamy do zaglądania na stronę internetową zjazdu.

02.09.2021


KOCHANI,

Drugi zjazd Rodu Koców, już za nami , dziękujemy za zaufanie, za nami niezapomniane chwile, spędzone razem w budowaniu naszej tożsamości i wspólnoty, uczeniu się tolerancji do drugiego człowieka….. Cieszymy się z obecności wielu nowych osób na zjeździe, zjazd przekracza coraz dalej granice kraju, podziękowania całej grupie z Wielkiej Brytanii, szczególnie 90 letniej Janinie, nisko się kłaniamy p.hr Beacie Ostrowskiej Harris za miłe przyjecie nas w Korczewie, to na pewno zostanie długo w pamięci, licznej grupie dzieci, które tak dzielnie sadziły drzewo przy Kaszteliku w Siemiatyczach, zostawiając tam ślad naszej pamięci i Wam wszystkim bez Was ten zjazd, nie mógłby się odbyć.

Szczególne podziękowania , należą się prelegentom, Michałowi Gochnie z Instytutu Historii PAN, przedstawił ciekawą analizę, podkreślając rolę i znaczenie sejmików szlacheckich na Podlasiu i udział w nich Koców, tym samym przyczynił się do poszerzenia naszej wiedzy na temat szlachty podlaskiej, jak również Zbigniewowi Kocowi , który w ciekawy i wnikliwy sposób, opowiedział o trudach i doświadczeniach poszukiwań dokumentów, potwierdzających jego tożsamość sięgającą XV w.

W związku z nieoczekiwaną modyfikacją programu, nie odbyła się licytacja odcisku pieczęci z 1898r z Pierwszego zjazdu Rodu Koców, wszystkich zainteresowanych uspakajamy, iż takowa licytacja odbędzie się na następnym zjeździe……

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wyrażają drogą telefoniczną, mailową swoje podziękowania i zachwyt odnośnie zjazdu oraz dzielą się swoimi refleksjami pozjazdowymi…… Wielkie dzięki.

Pragniemy również poinformować , że na cmentarzu w Winnej Poświętnej , zapaliliśmy Światło Pamięci za naszych przodków i odwiedziliśmy najstarsze groby zmarłych z poszczególnych gałęzi Koców o przydomkach (Durawy, Brożek, Antonik, Króle, Smaga, Książko, Ptaszczyk, Sierocik, Szraibun). Każdy kto chciał , mógł także takie światło zakupić dla swoich bliskich poza parafią.

Nowe informacje wkrótce, zachęcamy do śledzenia strony zjazdu…

27.07.2021


PROGRAM II ZJAZDU

SOBOTA 24 LIPCA 2021 R.

„SZLAKIEM SEJMIKÓW SZLACHECKICH WZDŁUŻ DOLINY BUGU”

godz. 7.30 – 10.00 rejestracja uczestników zjazdu w Zajeździe Kmicic w Siemiatyczach
godz. 10.30 – 13.00 wyjazd do pałacu w Korczewie; w programie zwiedzanie
pałacu, parku i spotkanie z właścicielką.
godz. 13.00 – 14.00 przeprawa przez Bug spływ promem do Drohiczyna.
godz. 14.00 – 17.00 zwiedzanie Drohiczyna, katedra i wszystkie kościoły, cerkiew oraz:

  • muzeum kajaków,
  • muzeum motocykli,
  • muzeum liturgii
  • góra zamkowa, itp.

godz.17.00 – 18.00 Linia Mołotowa, zwiedzanie bunkrów i pozostałości po walce.

godz. 18.00 – biesiada na świeżym powietrzu w zamku Kasztelik pod Siemiatyczami

NIEDZIELA 25 LIPCA 2021 R.

godz. 10.00 rejestracja osób, które przybyły drugiego dnia na zjazd, na placu przed dębem Dąbrowa w Winnie Poświętnej.
godz. 10.30 Modlitwa za przodków na cmentarzu w Winnie Poświetnej, wędrówka
po cmentarzu i opowieść o najstarszych pomnikach różnych gałęzi Koców.
godz. 12.00 uroczysta msza w kościele św. Doroty w Winnie Poświetnej.
godz. 13.30 Wspólne zdjęcie przy dębie Dąbrowa i pamiątkowej tablicy w Winnie
Poświętnej
godz. 14.00 wykład-„Funkcjonowanie sejmików szlacheckich na Podlasiu.” Michał Gochna Instytut Historii PAN, oraz przedstawienie jednej z gałęzi Koców od XV do XXI w. Zbigniew Koc, Proniewicze. Moderator panelu prof Hubert Łaszkiewicz, „Zajazd Jagoda” Ciechanowiec.
godz. 15.00 Spotkanie i uczta przy stole w gościnnym zajeździe Jagoda u Koców.

  • licytacja odcisku pieczęci rodowej z herbem Dąbrowa z 1898 r. z Pierwszego zjazdu Koców.
  • przejażdżka bryczką, itp.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo, zmiany programu. Zapraszamy!


Wielce Szanowni, Dostojni, Kochani Powinowaci i Krewni,

Prosimy Was wszystkich najserdeczniej , abyście na najbliższy Zjazd przywieźli z sobą, dokumenty, listy, pamiątki rodzinne itp. Pragniemy je udokumentować i skopiować, dzisiejsza technika pozwala na zrobienie tego szybko i w znakomitej jakości. Teraz jest dobry czas, na rozmowy w rodzinach, na szukanie i porządkowanie tych wyjątkowych dokumentów, do czego zachęcamy.

Wasze dokumenty, pamiątki pozostaną z Wami.

Chcemy je zebrać i przekazać badaczom, aby posłużyły do napisania pracy na temat; naszych rodzin, naszego rodu KOCÓW herbu Dąbrowa. Serdecznie Was prosimy o pomoc – pamiętajcie- tyko my możemy w ten sposób oddać sprawiedliwość i cześć naszym Przodkom; Rodzicom, Dziadkom, i starszym Pokoleniom.

Serdecznie z góry dziękujemy.

04.12.2020


Wizyta na Podlasiu


Poświęcenie pomnika śp. ks. kanonika Jana Koca – 28.08.2020


Kochani, minął rok od naszego pierwszego Zjazdu Rodu Koców. Wszystkim dziękujemy za informacje i pamięć oraz za to, że dzielicie się z nami Waszymi sprawami i dzielnie walczycie o pozyskiwanie nowych informacji w sprawach Waszych gałęzi rodowych. Tak trzymać!!!

Zachęcamy również do rozmów z nestorami rodzin by wiązać strzępki informacji z posiadaną już wiedzą.

Nie było nam dane spotkać się w tym roku, wszyscy wiemy dlaczego, ale ważniejsze jest byśmy zdrowi byli i z tym większą ochotą i nadzieją czekali na to następne spotkanie czego sobie i Wam wszystkim życzymy….

W oczekiwaniu na spotkanie, teraz dobrego odpoczynku Wam życzymy.

01.08.2020r


Wszystkich zachęcamy do obejrzenia naszej kroniki foto ze Pierwszego Zjazdu Koców, w zakładce KRONIKA i przekazania tej informacji innym zainteresowanym.

Wszystkim autorom zdjęć dziękujemy za ich udostępnienie, jeśli macie państwo jeszcze jakieś ciekawe zdjęcia zachęcamy do ich przesłania na Kontakt strony zjazdkocow.pl postaramy się je zamieścić w Kronice.

Przypominamy Państwu o zbieraniu dokumentów i pamiątek po swoich przodkach i podzielenie się z nami tą wiedzą, powoli myślimy o publikacji całej genealogii rodu Koców.