Przeglądamy rodzinne pamiątki..

Drodzy,

jest pomysł, aby równolegle z materiałami, o których jest mowa w informacji z 30.09.2021r., zebrać fotografie związane z tematem koni. KONIE były nieodłącznym elementem rzeczywistości naszych przodków, od najdawniejszych czasów – rycerstwa, do czasów nam współczesnych – gospodarzy. Jednak z końcem XX-go wieku przeszły do historii i hodowane są jedynie ze względu na sentyment.

Uważamy, że jeśli cokolwiek w naszych rodzinnych pamiątkach pozostało, warto zgromadzić fotografie dokumentujące tę rzeczywistość i je opublikować w postaci wystawy.
Jeszcze nie zapadła decyzja, w jakiej formie byłaby ta wystawa, ale prosimy gorąco o przeglądanie szuflad, pudełek z fotografiami, teczek, pytanie o takie fotografie kuzynów, którzy nie mają dostępu do informacji na naszej stronie.
Czas jesienny jest sentymentalnym czasem wspomnień. Warto powspominać naszych przodków, oglądając to, co po nich pozostało w naszych rodzinnych archiwach. Zachęcamy więc i czekamy na wiadomości.
Prosimy o fotografie w każdy sposób związane z tematem koni, a więc te, na których są bryczki, wozy, itp.

Ważne! Wraz z fotografiami prosimy o przesłanie ich, możliwie jak najszerszego, opisu – kto jest na zdjęciach oraz gdzie i kiedy zostały wykonane.


Dla motywacji umieszczamy fotografię z 1972 roku.
Jest na niej Józef Koc z Koców Schabów podczas żniw oraz jego Kasztanka i Gniada.